Minden az autótuningról

Franciaországban és az Egyesült Királyságban. Előadás a "Franciaország és Nagy-Britannia" témában Franciaország és Nagy-Britannia a világ körül

Az óra típusa: kombinált

Cél

- holisztikus világkép kialakítása és az ember abban elfoglalt helyének tudatosítása a racionális-tudományos tudás és az érzelmi-értékmegértés gyermeki egysége alapján személyes tapasztalat kommunikáció az emberekkel és a természettel;

Probléma: mi a helyzet Franciaországgal és Nagy-Britanniával?

Feladatok: bemutatni Franciaország és Nagy-Britannia országait.

Tárgy eredmények

Tanuljon meg beszélni az országról fizikai és politikai térképeken, és egészítse ki ezeket az információkat más forrásokból származó információkkal

Universally Learning Actions (UUD)

Szabályozó: megérteni a tanulási feladatot és megpróbálni teljesíteni, a terv szerint cselekedni, megfelelően érzékelni a tanári értékelést.

Kognitív: ok-okozati összefüggéseket hozzon létre.

Kommunikatív: véleményének kifejezése és igazolása, párbeszéd

Személyes eredmények

Fogalmazzon meg következtetéseket a tanult anyagból, válaszoljon a végső kérdésekre, értékelje a leckében elért eredményeket.

Alapfogalmak és definíciók

Európai országok.

Felkészülés az új anyagok asszimilálására

Megismerjük két nagy európai ország - Franciaország és Nagy-Britannia - fő látnivalóit. Megtanulunk beszélni róluk a térképen, kiegészítjük ezeket az információkat más forrásokból származó információkkal.

Emlékezzen arra, hogy Európa középső részén mely országokat látogattuk meg. Mi érdekli leginkább ezekben az országokban?

Új anyagok tanulása

ÁltalFranciaországésNagy-Britannia

Mondja el a térképen és a táblázaton Franciaországról és Nagy-Britanniáról.

Franciaország és az Egyesült Királyság

Ha járt már Franciaországban vagy Nagy-Britanniában, mondja el, mi tetszett különösen.

Ismerkedjen meg a tankönyvvel és egyéb információforrásokkal Franciaországgal vagy az Egyesült Királysággal. Végezze el a megfelelő feladatokat
munkafüzet. Mutasd be az osztálynak a munkád eredményét.

FRANCIAORSZÁG

Ez a nagy ország Európa nyugati részén található. Ismerkedésünket Franciaországgal annak fővárosából kezdjük - Párizs. Párizs a Szajna nevű folyón áll. A francia fővárosba érkező turisták mindig sétahajóval próbálnak végighajózni a Szajnán. Nagyon kényelmes róla látni a várost.

Itt hajózunk el a grandiózus katedrális mellett. Ez a világhírű Notre Dame katedrális. Egy szigeten áll Párizs központjában.

De a Louvre a világ egyik legnagyobb múzeuma. Maga a múzeum egy nagy, régi palotában található, a bejáratát pedig modern üvegpiramis díszíti (a mi hajónkról nem látszik).

A Louvre-ban rengeteg festmény és szobortúra található. A leghíresebb festmény a nagy olasz művész, Leonardo da Vinci La Gioconda.

Kicsit tovább vitorlázva egy elképesztően szép hidat fogunk látni, melynek szélein magas oszlopokon aranyszárnyú lovak állnak. Ez a III. Sándor-híd, amelyet az orosz cárról neveztek el.

És most Párizs leghíresebb épülete, a város jelképe, az Eiffel-torony jelent meg előttünk. Több mint 100 éve építtette Eiffel mérnök. Áttört, nagyon könnyűnek tűnő torony 15 ezer fém részből áll. Magassága 321 méter. Fel lehet mászni a toronyba. Ehhez liftek vannak benne. Sokan az első szintre emelkednek. A bátrabbak a második szintre emelkednek – a torony közepénél kicsit lejjebb. És a legmerészebb felemelkedés a harmadik szintre, a torony tetejére...

Nagyon érdekes Párizsban. De sietnünk kell. Szeretnék gyorsan eljutni a közelben található csodálatos mesebeli országba - az európai Disneylandbe. Ez egy nagyszerű vidámpark, ahol minden gyermek megtalálja a kedvére való látnivalókat.

Párizstól nem messze található Franciaország egyik legcsodálatosabb helye - Versailles. Egykor a francia király rezidenciája volt, ma pedig múzeum. A versailles-i királyi palotát egy gyönyörű park veszi körül szökőkutakkal és szobrokkal.

És még egy kirándulás vár ránk Franciaországban. A Loire folyó partjára megyünk, hogy meglátogassunk egy igazi régi kastélyt. Sok kastély van itt. Némelyikük bevehetetlen erődítmény, másokat inkább palotáknak neveznek.

Milyen híres franciákat ismersz? Természetesen sok van. Nevezzünk meg egyet, amit az egész világ ismer. Ez egy kiváló utazó, az óceán felfedezője, környezetvédő Jacques-Yves Cousteau (1910-1997).

NAGY-BRITANNIA

Az Egyesült Királyság Franciaországtól északnyugatra található. A legtöbb Nagy-Britannia szigetén található, innen ered az ország neve. Nagy-Britannia fővárosa - London a Temze folyón áll.

A város központi részén láthatjuk főbb látnivalóit. Először is a Buckingham-palota (1). Itt él a királyi család. A palotát vörös egyenruhás és magas fekete sapkás őrök őrzik. A turisták minden nap összegyűlnek, hogy megnézzék, hogyan zajlik az ünnepélyes őrségváltás.

A Temze rakpartján áll egy nagyon szép Parlament épülete (2). Tornya az ország főórájával messziről látható. Ez az óra négy számlappal rendelkezik, a percmutatók hossza pedig meghaladja a 4 métert! 2012-ben a torony „Erzsébet-toronyként” vált ismertté II. Erzsébet brit királynő tiszteletére.


A torony erőd (3) szintén a folyó közelében található. És a közelben a Tower Bridge (4) két nagy toronnyal át van dobva a Temzén.

Nagy-Britannia sok híres ember szülőhelye. Köztük van Gerald Durrell (1925 - 1995) zoológus és író is, aki állatokról szóló könyveivel vált híressé, és sokat tett a természet védelméért.

A megszerzett ismeretek megértése, megértése

Olvasd el a szöveget. Használja ezt az információt egy jelentés elkészítéséhez Európa országairól.

Nagy-Britanniát a La Manche csatorna választja el Franciaországtól (a francia fordításban "hüvely"). Hosszú alagutat fektettek alá, amelyen keresztül lehet vonattal utazni egyik országból a másikba.

Londonban van egy tereptárgy a kerekeken. Ezek magas emeletes buszok, amelyek már régóta járják a várost.

1. A nagy mesemondó, Charles Perrault Franciaországban élt. Itt kezdődik történetei. Találd ki.

„Volt egyszer egy faluban egy kislány, olyan csinos, hogy ő volt a legjobb a világon. Az anyja emlékezet nélkül szerette őt, a nagymamája pedig még jobban ... "

„Volt egyszer egy tekintélyes és nemes ember. Az első felesége meghalt, ő pedig másodszor is megnősült, és egy ilyen veszekedő és arrogáns nőhöz, amilyet a világ még nem látott...

„A molnárnak három fia volt, és csak egy malmot, egy szamarat és egy macskát hagyott nekik meghalva…”

2. Három hős szolgálta a királyt. Aztán egy negyedik is csatlakozott hozzájuk. Mi volt a nevük? Melyik országban éltek? Ki találta fel őket?

3. Melyik nagyszerű detektív, aki valójában nem is létezett, élt Londonban?

Tesztelje magát az önellenőrző oldalakon.

Az ismeretek önálló alkalmazása

ellenőrizd le magadat

Keresse meg és mutassa meg a térképen Franciaországot, Nagy-Britanniát és fővárosaikat. 2. Meséljen nekünk ezen országok látnivalóiról! 3. Ismertesse ezen országok nevezetességeit a tankönyv fényképei alapján! 4. Milyen forrásokból szereztünk információkat Franciaországról és Nagy-Britanniáról?

Következtetés

Franciaország egy nagy ország Európa nyugati részén. Tőle északnyugatra a szigeteken található Nagy-Britannia. Franciaország fővárosa Párizs, Nagy-Britannia fővárosa London.

Házi feladatok

1. Készítsen üzenetet Franciaországról vagy Nagy-Britanniáról. Használjon enciklopédiát vagy más információforrást, beleértve az internetet is.

2. Nézze meg, hogy a leckében vizsgált országok mely termékeit árulják üzleteinkben. Készítsen listát az ilyen elemekről.

Franciaország. Elegáns és egyedi. Dokumentumfilm

10 a legjobblátnivalókFranciaország

2. Seryozha és Nadia nehéz feladatot készítettek elő neked. Ebben a táblában "rejtették" több város nevét Franciaországban és Nagy-Britanniában. A tankönyvtérkép segítségével keresse meg őket, és töltse ki mindegyik nevet a saját színével.

3. Végezze el a feladatokat.

1) Tanuld meg megmutatni a térképen azt az országot, amelyet tanulsz, és annak fővárosát. Az ország területét a kontúr (határ) mentén egy mutatóval simán körvonalazni kell. Mutassa meg a főváros megnevezését, ne a nevét.

4. Bölcs Teknős megkérdezi, hogy ismered-e ezeket a látnivalókat. Vágjon ki fényképeket az alkalmazásból, és rendezze őket a megfelelő dobozokba. Ellenőrizze magát a tankönyvben. A matricafotók ellenőrzése után. Jelölje nyilakkal azon városok és országok nevét, ahol ezek a látnivalók találhatók.

6. Képzeld magad idegenvezetőnek. A városterv segítségével képzeletbeli kirándulást szervezzen az osztálytársaknak. Mutasd meg nekik azokat a látnivalókat, amelyekről tudsz valamit. Mesélj róluk.

Felejthetetlen utazás

(Papagáj története)

Milyen csodálatos utazás volt Franciaországba és az Egyesült Királyságba! Párizsba érve azonnal sétahajóra szálltam a Temzén (Szajna). Milyen csodálatos a Notre Dame-székesegyház és a Louvre! És itt van a híres Tower Bridge (Louvre). Még egy kicsit, és megjelent az óratorony (Eiffel-torony) - Párizs szimbóluma. A La Manche csatorna alatti alagúton keresztül megyek gyorsvonat költözött az Egyesült Királyságba. Fővárosa gyönyörű - London városa. Itt a Szajna (Temze) mentén utaztam. És leginkább az Eiffel-torony (Big Ben torony) tetszett - London szimbóluma.

8. Kérdés Hangya tudni szeretné, hogy kik vannak ábrázolva ezeken a portrékon. Jel.

Szóban mondja el, mit tud ezekről az emberekről.

9. A tankönyv utasításai alapján készítsen üzenetet Franciaországról vagy Nagy-Britanniáról! Az ország leírására használja az „Utazási enciklopédiák” című könyv segítségével összeállított tervet. A világ országai” (a munkafüzet 72. oldala).

Az üzenet tárgya: Franciaország Európa turisztikai központja

Üzenet terv:

1. Általános információ Franciaországról: földrajza, éghajlata, népessége, története

2. Párizs a világ leglátogatottabb városa a turisták által

3. Cote d'Azur - felső szintű kikapcsolódás

4. Francia tartomány - múzeumok minden fordulóban

Információforrás(ok): internetes oldalak

Ide írhatsz Érdekes tény az üzenetedért.

Franciaország Európa legnagyobb országa, területe 555 ezer négyzetméter. km. Franciaország határos Belgiummal, Luxemburggal, Németországgal, Svájccal, Olaszországgal, Spanyolországgal és Andorrával. Franciaország lakossága 58 millió fő. Ebből 2,1 millióan Párizsban élnek.

10. o. 86 készítsen egy listát a Franciaországról és Nagy-Britanniáról szóló emlékeztető szavakról (az "Utazási enciklopédia. A világ országai" című könyv alapján).

Parfüm, ruhák, Louvre, Big Ben.

Téma:

Tantárgy: A világ.

Osztály: 3. évfolyam, EMC "Oroszország iskola".

Felszerelés:

    előadás az órán;

    számítógép, projektor, képernyő;

    a rajzok virágok.

    Minimális követelmények a szoftver erőforrásokkal szemben: egy számítógép, kivetítő, hogy az erőforrást a képernyőre vetítés formájában használja fel.

    Az óra helye az oktatási folyamatban

    Az „Utazás Franciaországban és Nagy-Britanniában” témában leckét tartanak az „Oroszország Iskola” tananyagában tanuló 3. osztályos diákok számára, a Pleshakov A.A. tankönyv szerzője. A világ. 3. évfolyam M.: Felvilágosodás, 2010.

    A környező világnak ez a leckéje az „Utazás városokon és országokon keresztül” című tankönyv részében található.

A téma tanulmányozásának technológiai térképe

Téma:

Utazás Franciaországban és Nagy-Britanniában.

A célmeghatározó óra típusa:

Az új ismeretek „felfedezésének” leckéje

Az óra célja:

Az óra célja:

Ismerkedés megszervezése Nyugat-Európa országaival: Franciaországgal és Nagy-Britanniával.

Az óra céljai:

Feladatok:

Nevelési

    Ismeretek: ismeretek elsajátítása országok földrajzi elhelyezkedéséről, kultúrájáról, látnivalóiról

Különleges képességek:

    a földrajzi térképpel való munka képességének fejlesztése

    javítja az ország egy bizonyos terv szerinti jellemzésének képességét

    Általános készségek:

    az algoritmus szerinti munkavégzés képességének kialakítása, következtetések és indokolt állítások levonása;

    kialakítani a képességet az oktatási tevékenység céljának kitűzésére, az ellenőrzési és kölcsönös ellenőrzési módszerek fejlesztésére, az ön- és kölcsönös értékelésre, a racionális munkavégzési módok elsajátítására

    Fejlesztés:

    fejlessze az elemzés, a minták megtalálásának, a hipotézisek felállításának és a következtetések levonásának képességét; fejleszti a matematikai beszédet, gondolkodást

    Nevelési:

    A viselkedési normák követésének képességét, az interakciós készségek kialakítását a társadalomban.

Személyes UUD:

Az alkalmazkodás kezdeti készségeinek elsajátítása a változó és fejlődő világban;

A tanuló társadalmi szerepvállalásának elfogadása, fejlesztése;

A tanulási tevékenységek motívumainak kialakítása és a tanulás személyes jelentésének kialakítása.

A tárgy eredményei:

Illusztrációk megtekintése és összehasonlítása, információk kinyerése belőlük;

Adj rá példákat;

Válaszoljon az utolsó kérdésekre, és értékelje a leckében elért eredményeit.

Metasubject UUD:

Kognitív UUD:

- keresési problémák megoldási módjainak elsajátítása;

A kognitív reflexió alapjainak elsajátítása;

Az összehasonlítás, elemzés, általánosítás logikai műveleteinek elsajátítása,

Analógiák és ok-okozati összefüggések megállapítása, érvelés kialakítása,

A kezdeti információk elsajátítása a tárgyak lényegéről és jellemzőiről, a természeti folyamatokról és a valóság jelenségeiről a „Világ körül” tárgy tartalmának megfelelően;

Az alapvető tantárgyi fogalmak elsajátítása,

Fejezd ki sejtésed;

Szabályozási UUD:

- megérteni az óra nevelési feladatát és törekedni annak teljesítésére;

A nevelési-oktatási tevékenység céljainak és célkitűzéseinek elfogadására és fenntartására való képesség elsajátítása, megvalósításának eszközeinek keresése;

A nevelési-oktatási tevékenység tervezési, ellenőrzési és értékelési képességének kialakítása a feladatnak és a végrehajtás feltételeinek megfelelően;

Képes az anyagi és információs környezetben való munkavégzésre a „Világ körül” tantárgy tartalmának megfelelően.

Kommunikatív UUD:

- a beszédeszközök és az információs és kommunikációs technológiák (IKT) eszközeinek aktív használata kommunikációs és kognitív feladatok megoldására;

Hajlandóság meghallgatni a beszélgetőpartnert és párbeszédet folytatni;

Feje ki véleményét, érvelje álláspontját és az események értékelését;

Gyakorolja a kölcsönös kontrollt a közös tevékenységek során, megfelelően értékelje saját és mások viselkedését.

Az órák alatt.

1. szakasz: Motiváció a tanulási tevékenységekhez

A színpad célja: felkészíti a tanulókat az órán következő munkára.

Megalakult UUD: pozitív hozzáállás az elkövetkező tevékenységekhez, bevonás az oktatási tevékenységekbe.

Tanári tevékenység

Diák tevékenységek

Tanár: - Ma egy szokatlan leckénk van. Mert elviszem. A nevem Irina Viktorovna. Ma vendégeink vannak. Természetesen nagyon örülünk nekik. Fordulj meg és mosolyogj rájuk, oszd meg az örömödet. Rád is mosolyognak. A mosolyunk olyan melegsé és hangulatossá tette az osztálytermet. Köszönöm mindenkinek! És nagyon világos lett, mert meglátogatott minket a gyönyörű tavasz.

Életében minden ember arról álmodik, hogy különböző városokat és országokat keressen fel, hogy sok új és érdekes dolgot tanuljon. Szeretsz utazni?

Tisztelt Hölgyeim és Uraim, Hölgyeim és Uraim, Uraim és Hölgyeim, ma folytatjuk Önökkel egy izgalmas utazást csodálatos bolygónkon keresztül. Sok ország van a földön. Ismerkedjünk meg velük, valamint néhány látnivalóval. A vezetők pedig segítenek az úton.

És ki az útmutató?

Olyan személy, aki elkíséri a turistákat, és bemutatja nekik a helyi látnivalókat.( útmutató)

- És ki lesz a vezetőnk a mai órán?

Én lehetek az útmutató, de te is. Biztos vagyok benne, hogy együtt kibírjuk.

A gyerekek készülnek a leckére.

2. szakasz: Az ismeretek aktualizálása, célok kitűzése.

A színpad célja: problémás kérdés levezetése a tanulók meglévő ismeretei alapján.

Megalakult UUD: az általánosítás logikai cselekvésének elsajátítása, az érvelés felépítése ismert fogalmak alapján.

Tanár: Szerintem nagyon érdekes lesz az utunk, mert olyan dolgokat fogsz megtudni, amiket a szüleid nem biztos, hogy tudnak. Aki meg akarja lepni műveltségével, tegye fel a kezét? De tippeld meg, melyik országokba megyünk.

- Nézd a képernyőt. Milyen mesefigurákat látsz?

És hol élt ez a nagyszerű mesemondó?

(A táblán egy FRANCE felirat és egy zászló van rögzítve).

Nézd meg a következő diát.

(JK Rowling "Harry Potter", Alan Milne "Micimackó és minden-minden", Rudyad Kipling "Mowgli", Lewis Carroll "Alice Csodaországban")

(A táblára Nagy-Britannia felirat és zászló van rögzítve).

A tanulók válaszolnak, kifejezik feltételezéseiket.

Hamupipőke, Csizmás punci,

Piroska.

Charles Perrault

Franciaországban

Angliában éltek.

3. szakasz. Keresés és kutatás szakasza. (új ismeretek felfedezése)

A színpad célja: feltételek megteremtése a gyermekek számára az óra céljának megfogalmazásához, a nevelési probléma megoldásához és a megoldási módok megtalálásához.

- Szóval, melyik országokba utazunk ma?

- Ki ismeri ezeknek az országoknak a fővárosait?

- Srácok, kirándulni kell, meg kell terveznünk, kitűzzük magunknak a feladatot:

Mi az utazásunk célja?

- csak nyugi

- tanulj valami újat és érdekeset

Jó!!!

- Sokan úgy döntöttetek, hogy „elmegyünk” egy utazásra, hogy valami újat tanuljanak ezekről az országokról.

- Mit szeretne tudni? (a tanulók válaszolnak, táblák vannak a táblán)

Terv

Hol van az ország

Ki vezeti az országot

A látnivalókról

Híres emberekről

Érdekes tényekről

Így elkészítettük az utazási tervet.

- Nézze meg, képes-e egyedül megbirkózni a kiosztott feladatokkal?

Természetesen szükségünk lesz segítségre. Ezért csoportokat szervezünk a munkához.Milyen ismeretforrásokat használhat ezekről az országokról ma az órán?

Természetesen igyekszem neked is segíteni.

Srácok, hogy látjátok az utazásunkat?

Szóval, barátaim, menjünk! 1 ország, ahová elmegyünk, az Franciaország. Mutassa meg a helyet a térképen.

- Milyen közlekedési móddal megyünk Franciaországba?

Srácok, azt javaslom, repüljetek ma repülővel. Amíg a repülésünk tart, azt javaslom, dolgozzon súgókártyákkal, és írjon egy rövid történetet erről az országról.

1 csoport – dolgozzon a térképpel

Terv:

1. Államnyelv (francia)

2. Amit az emberek élnek (francia)

3. Milyen országokkal határos? (

4. Milyen tengerek és óceánok mossák? (

2. csoport - látnivalók a táblázat szerint

Látás

Leírás

Ez ... híres az egész világon. A... Párizs központjában áll. A franciák Norte Dame de Paris-nak hívják.

Látás

Leírás

Az egyik legnagyobb... a világon. A régi …-ban található, és a bejáratát … díszíti. Hatalmas számú...

Látás

Leírás

Ez a város jelképe. Több mint ... éve épült. Áttört, nagyon könnyűnek tűnik, de valójában ... részletekből áll. Magassága ... egy méter.

Látás

Leírás

Nem csak minden gyerek álmodik arról, hogy bejusson ebbe a mesés országba. De akármelyik felnőtt is. Itt élni …. A világ minden tájáról. És itt is lehet….

Látás

Leírás

Párizs legcsodálatosabb helye az igazi…

Valamikor egy király élt itt, de most ... . Minden oldalról körülvéve...

3. csoport – párosítsa a nevet a képpel.

Notre Dame katedrális

Eiffel-torony

Versailles

Louvre

Disneyland

Franciaországba és az Egyesült Királyságba.

Párizs, London

Tanulói válaszok

Hol van az ország

Ki vezeti az országot

A látnivalókról

Híres emberekről

Érdekes tényekről

Tankönyv, kártya tanár hallgatók

vicces, érdekes,

Segítőkész, kreatív.

Autóval, vonattal, busszal

A terv szerint dolgozzon kártyákkal párban

1 Nagy-Britannia (Foggy Albion)

2 angol

2. Írország

2.Északi-tenger, norvég, Atlant. óceán.

Hogyan ellenőrizhetik mások vizuálisan? Vagy érdemesebb olyan segítőkártyákkal dolgozni, amelyek be vannak ragasztva, és így egy gyönyörű tervrajzot kapsz, amelyet feltehetsz a táblára (mentális térkép?)

Tehát a csoportok készen állnak.

Így megérkeztünk Franciaországba. Köszönjünk franciául.

Köszönj franciául. Bonjour (jó reggelt, délután) Üdvözlet (helló)

(A diák a táblánál Franciaországról beszél a terv és a térkép szerint)

Franciaország fővárosa Párizs.

A tanár befejezi a tanulók történetét.

- Ez a csodálatos város a Szajna folyón áll.

A turisták szívesebben utaznak Párizsban hajókon, kishajókon, mert a Szajna átvág ezen a városon.

- Mit láthatunk?

A Notre Dame katedrális vagy a Norte Dame de Paris több mint 100 éve épült, és több mint 800 éve létezik. Benne egy hatalmas komor terem, csak az ablakokban lévő ólomüveg ablakok izzanak titokzatos fénnyel. Az ablakok sokszínű festmények tucatnyi figurával.

A Louvre erős középkori erődítmény. Háborúra készült. Ezért a király nem lakott benne. Itt őrizte a kincstárat és a levéltárat. Ma múzeumként működik több ezer műalkotás, köztük Leonardo da Vinci olasz művész híres festménye, a "La Gioconda". A Louvre akkora, mint egy város.

Párizs névjegykártyája az Eiffel-torony. Első pillantásra nagyon könnyűnek tűnik, de valójában több mint 9000 tonnát nyom. Magasság 321 méter. Lift segítségével bárki feljuthat rá.

- Disneyland. Ez egy hatalmas vidámpark.

-Versailles egy igazi királyi palota, ahol egykor a király élt.

A világirodalom egyik klasszikusa ezt mondta: "Látni Párizst és meghalni." Nem fáraszt, hanem gyönyörködtet.

Párizs a művészetek világközpontja. Számos művészeti galéria és múzeum található itt.

- Srácok, ki tudja közületek, miről híres még Franciaország?

- Nézze meg Franciaország zászlaját. Mi a közös benne az orosz zászlóval?

-Srácok, a két zászlót egyre gyakrabban lehet egymás mellett látni. partnerség Oroszország és Franciaország között.

- Srácok, milyen híres franciákat ismersz?

És szeretnék bemutatni egy másik csodálatos franciát, akit az egész világ ismer - ez Jean-Yves Cousteau. Ez egy nagy utazó, az óceán felfedezője, a természet védelmezője.

Fizminutka

Elbúcsúzunk Franciaországtól és franciául beszélünk

a revoirról

Tehát Franciaországból a következő országba megyünk, amit Nagy-Britanniának vagy Foggy Albionnak hívnak.

Milyen közlekedési eszközzel mehetünk oda? És azt javaslom, hogy menjen oda busszal a La Manche csatorna alatt. Franciából lefordítva - "hüvely". Hosszú alagutat húztak alá, amelyen keresztül gyorsan eljuthatunk egyik országból a másikba.

Így megérkeztünk az Egyesült Királyságba. Köszöntsük most angolul... Jó reggelt - ebéd előtt ebéd után - jó napot, helló - helló

Nézd meg az asztalodon lévő kártyákat, és mondd

- Milyen országokkal határos? Spanyolország, Andorra, San Mariino, Olaszország, Svájc, Németország, Luxemburg, Belgium)

Milyen tengerek és óceánok mossák? ( Földközi-tenger, Atlanti-óceán. óceán)

-- Miben különbözik Franciaország helyétől?

Nagy-Britannia Nagy-Britannia és Észak-Írország egyesült királysága. Miért United? (4 régióból áll, Anglia, Skócia, Wales, Észak-Írország. (a térképen látható) Az ország Nagy-Britannia szigetéről kapta a nevét. Egyike azon kevés országoknak, ahol a királynő az államfő.

Ha körbeutaztuk Párizst hajóval, akkor hogyan fogunk Londonban utazni?

Az Egyesült Királyság híres emeletes buszairól.

Srácok, engedelmetekkel én leszek a vezetőtök, és bemutatom nektek London, Nagy-Britannia fővárosának nevezetességeit. Üljön le kényelmesen. Így megy!

Az asztalodon képek vannak a város néhány nevezetességéről. A túra során kártyákat tölt ki a látnivalók nevével, amelyeket látni fog. Így megy!

London utazási térkép (mindegyik)

A Buckingham-palota

Parlament

Erőd tornya

Tower Bridge

1. Buckingham palota - a királyi család lakik benne. A palotát vörös egyenruhás és magas fekete sapkás őrök őrzik. Minden nap jönnek ide turisták, hogy megnézzék az őrségváltást.

2. A Temze partján áll a gyönyörű Parlament háza, ahol a brit kormány működik. Tornya az ország Big Ben főórájával messziről látható. Ez az óra 4 számlappal rendelkezik.Ez a világ legnagyobb és legpontosabb órája. December 31-ről január 1-re virradó éjszaka a Big Ben első csapása hivatalosan is bejelenti az új év kezdetét a világon.

3. A Temze közelében található a Tower Fortress is. Ez a hatalmas erőd kilencszáz éven át királyok rezidenciája, fegyvertár és kincstár volt. Jelenleg katonai fegyverek gyűjteményét tárolják itt. A jelenlegi torony kevéssé hasonlít arra a félelmetes erődre, amely a történelembe vonult be.

4. A Tower közelében a Tower Bridge két nagy toronnyal át van vetve a Temzén. Múzeum található bennük, sétaplatform köti össze őket. Tower Bridge felvonóhíd. Itt megállunk. Képzeld el, hogy már 17 óra van. Ilyenkor a britek teát isznak.

Srácok, az Egyesült Királyság hihetetlen szépségű ország. Mindenhol sövények, takaros virágágyások, pázsit láthatók. Anglia a ködök országa. Hagyományos angol időjárás - eső, nedvesség, köd. A hőmérséklet télen nem esik 0 alá, így itt egész évben zöld a fű.

Miről híres az Egyesült Királyság?

Milyen híres embereket ismer Nagy-Britannia?

(írók listája).

Gerald Darnell zoológus, író az állatokról szóló könyveivel vált híressé, és sokat tett a természet védelméért.

Anglia odaadta nekünk Gullivert, Sherlock Holmest, Shakespeare drámaírót, Issac Newton tudós fizikust.

Utunk tehát véget ért. Arra kérlek, hogy angolul búcsúzz el a vendégszerető Nagy-Britanniától. (Viszlát)

Hazatérünk. Persze más országokban nagyon szép, sok érdekesség van, de a mi Oroszországunk mégis kedves számunkra

F. divatdiktátor, híres francia sajtok, Renault, Peugeot, Citroen autók.

Charles Perrault

(Repülőn, hajón)

A diák története a térképen.

F. a szárazföldön található, V.-t pedig minden oldalról az óceán, a tenger és a szoros veszi körül. Szigetállamnak nevezhető.

Egy emeletes buszon.

Labdarúgás, királyi kíséret.

4.Új anyag felvétele a tudásrendszerbe. Értékelési szakasz.

A színpad célja: a megszerzett tudás megszilárdítása , a tanulási probléma megoldásában megszerzett tudás tudatosítása és alkalmazása, a megszerzett tudás általánosítása, megszilárdítása,

Megalakult UUD:

Srácok, és most azt javaslom, hogy szilárdítsa meg tudását a feladatok elvégzésével:

1. csoport – Olvassa el a „feledékeny utazó” történetét. Az Ön feladata a hibák megtalálása és kijavítása.

Jegyzetfüzet 71. oldal №6

2. csoport - találja ki az országot, és javítsa ki egy szórakozott fotós hibáit.

Ebben az országban mindig esik és köd:

Szitaként ömlik az eső, szitálás,

Nos, a köd sűrűbb, mint a tejföl -

Felakasztod a kalapodat a levegőbe – lóg!

3. csoport - találja ki az országot, és javítsa ki egy szórakozott fotós hibáit.

Turisták tömegei a világ minden tájáról

Álmodok, hogy meglátom ezt az országot.

Divatos ruhát Párizsban vásárolni,

Menjen síelni, látogasson el Nizzába

Te a tapsunk, kedves...

5. Reflexió.

A színpad célja: a saját cél elérésének ellenőrzése, az egyes tanulók leckén belüli érzelmi állapotának, aktivitásának felmérése.

Megalakult UUD: véleménynyilvánítás, álláspontja érvelésének és az események értékelésének képessége; a tanítás személyes jelentésének tudatosítása; a tanulási tevékenységek pozitív motivációjának erősítése

Tehát vessünk egy pillantást utunk kezdetére.

Megtudtunk mindent, amit tudni akartunk?

- Valóra váltak a terveid?

- Milyen tudásforrások segítették az órán?

- Mit használhatsz még?

-Srácok, ugyanazokat az országokat tanultuk?

- Mi bennük a kozos?

- Ön szerint mi volt érdekes, sikeres az órán?

- Van kedved meglátogatni ezeket az országokat?

- Hová szeretnél ellátogatni?

Ragasszák fel zsetonjait annak az országnak a zászlajára, ahová szívesen ellátogatnának, és miért?

Srácok, nagyszerű munkát végeztetek az órán, sok új és érdekes dolgot tanultatok, együtt dolgoztatok. Köszönöm a leckét!

Sok érdekes dolgot tanultam, de nem mindent.

Különbségek: nyelv, történelem, kultúra, hagyományok, természet, ünnepek, építészet.

Általános: szeretet, béke, család, barátság, természetvédelem, gyermek- és idősgondozás

1. A tankönyv térképe segítségével írja alá a színessel kiemelt országok nevét és a nagybetűket!

2. Seryozha és Nadia nehéz feladatot készítettek elő neked. Ebben a táblában "rejtették" több város nevét Franciaországban és Nagy-Britanniában. A tankönyvtérkép segítségével keresse meg őket, és töltse ki mindegyik nevet a saját színével.

Edinburgh, Glasgow, Birmingham, Plymouth, Marseille, Nizza, Lyon.

3. Végezze el a feladatokat.

1) Tanuld meg megmutatni a térképen azt az országot, amelyet tanulsz, és annak fővárosát. Az ország területét a kontúr (határ) mentén egy mutatóval simán körvonalazni kell. Mutassa meg a főváros megnevezését, ne a nevét.

2) Írja be a táblázatba a vizsgált ország nevezetességeit!

3) Ismertesse a vizsgált ország nevezetességeit a tankönyvben található fényképek alapján!

4. Bölcs Teknős megkérdezi, hogy ismered-e ezeket a látnivalókat. Vágjon ki fényképeket az alkalmazásból, és rendezze őket a megfelelő dobozokba. Ellenőrizze magát a tankönyvben. A matricafotók ellenőrzése után. Jelölje nyilakkal azon városok és országok nevét, ahol ezek a látnivalók találhatók.

5. A tankönyv segítségével színezd ki a zászlókat!

6. Képzeld magad idegenvezetőnek. A városterv segítségével képzeletbeli kirándulást szervezzen az osztálytársaknak. Mutasd meg nekik azokat a látnivalókat, amelyekről tudsz valamit. Mesélj róluk.

luxemburgi kert- ez egy hatalmas park, amely valaha királyi volt. A parkban található a Luxemburg-palota. A 17. században épült a híres francia királyné, Marie de Medici számára. Most ebben a palotában működik a szenátus és a francia parlament második kamarája.

Pantheon vagy Szent Genevieve-templom- Ez az egyik leghíresebb templom Párizs központjában. Jacques-Germain Soufflot építész építette 1790-ben. A fenséges, francia klasszicizmus stílusában épült épület nemcsak templommá, hanem az ország kiemelkedő embereinek temetkezési helyévé is vált. Voltaire filozófus és író, Jean-Jacques Rousseau filozófus, Joseph Marie Vien művész, Louis Antoine de Bougainville utazó, José Louis Lagrange matematikusok, Victor Hugo író, Emile Zola író, valamint számos politikus, tábornok, bíboros és más híres emberek. itt temették el.

Sorbonne Ez a Párizsi Egyetem épülete. Egy nagyon szép barokk épület 1642-ben épült, bár magát az egyetemet ezen a helyen alapították a 12. században. Jelenleg Európa egyik legnagyobb és leghíresebb egyeteme. A világ minden tájáról tanulnak itt diákok, köztük Oroszországból is.

Notre Dame katedrális vagy Norte Dame de Paris- Párizs egyik fő szimbóluma. Ez egy hatalmas gótikus katedrális, amelyet közel kétszáz évig - 1163-tól 1345-ig - építették. A Norte Dame de Paris egy igazi építészeti remekmű, amely évente 14 millió turistát lát. Sajnos 2019-ben szörnyű tűz ütött ki a katedrálisban. Az épület súlyosan megrongálódott: leégett a tető, megsemmisültek az értékes ólomüveg ablakok, megsérültek a festmények és a freskók. A párizsi Notre Dame tűzvész világméretű tragédiává vált. Most ezt a világremekművet próbálják restaurálni, a restaurálási munkákban pedig a világ minden tájáról vesznek részt mesterek.

Louvre a világ legnépszerűbb művészeti múzeuma. Mielőtt múzeummá vált, a Louvre királyi palota volt. Most itt található a leggazdagabb festmények, szobrok és egyéb művészeti tárgyak gyűjteménye különböző kultúrákból és korokból: az ókori kelettől a modern művészetig. A múzeum gyűjteményének gyöngyszeme Leonardo da Vinci híres festménye, a "La Gioconda" (más néven "Mona Lisa").

"Grand Opera" színház- a világ egyik legfontosabb opera- és balettszínháza. A színház épületét 1862-ben építtette Charles Garnier francia építész. A Grand Opera színpadán a világ leghíresebb énekeseinek, köztük oroszokénak a hangja szólalt meg: Fjodor Csaliapin, Vatslav Nijinsky és Szergej Lifar.

Diadalív- a Charles de Gaulle téren 1806-1836-ban Bonaparte Napóleon győzelmeinek emlékére épített emlékmű. Ez a hihetetlenül gyönyörű, antik stílusban kialakított boltív közel 50 méter magas. Pompás domborművek, szobrok és metszetek díszítik.

Champs-Élysées Párizs központi utcája. A Champs Elysees a város történelmi tengelye mentén halad a Louvre Múzeumtól a városig Diadalív. Az utca egyik felét fényűző sétaparkok veszik körül, a másik része üzleteiről, éttermeiről, kávézóiról és mozikjáról híres.

Pont Alexandre III- egyíves híd a Szajnán, amelyet a Francia-Orosz Unió tiszteletére II. Miklós orosz császár alapított 1896-ban. Sokan úgy vélik, hogy ez a legelegánsabb híd Franciaország fővárosában.

A Mars mezője- Ez egy hatalmas és nagyon szép park az Eiffel-torony lábánál. A hely, ahol ma a park található, a 18. században kapta a nevét. Azokban a napokban hatalmas katonai felvonulási terep volt a felvonulások és hadgyakorlatok számára, amelyeket egy közeli katonai iskola tartott. Ezt a felvonulási teret a háború istenéről, Marsról nevezték el, a Mars-mezőt. Idővel a tér megjelenése és rendeltetése drámaian megváltozott, de a név ugyanaz maradt.

Eiffel-torony- Párizs legismertebb nevezetessége, szimbóluma. A tornyot Gustave Eiffel tervező építette 1889-ben. A torony magassága 324 méter. 1930-ig ez volt a világ legmagasabb épülete. Az Eiffel-torony most nyitva áll a turisták előtt – felmászhat a torony kilátójára, ellátogathat egy étterembe, vagy sétálhat egyet a nagy Eiffel irodájában.

8. Kérdés Hangya tudni szeretné, hogy kik vannak ábrázolva ezeken a portrékon. Jel.
Mondd el szóban, mit tudsz ezekről az emberekről

  • Gerald Durrell - zoológus és író, állatokról szóló könyvek szerzője, természetvédő.
  • Jacques-Yves Cousteau kiemelkedő utazó, óceánkutató, természetvédő.

9. A tankönyv utasításai alapján készítsen üzenetet Franciaországról vagy Nagy-Britanniáról! Az ország leírására használja az „Utazási enciklopédiák” című könyv segítségével összeállított tervet. A világ országai” (a munkafüzet 72. oldala).

Az ország leírásának terve, amelyet az „Utazás enciklopédiája” című könyv alapján állítottak össze. A világ országai":

  1. Az ország neve
  2. Ország a térképen
  3. Az ország történetéből
  4. Zászló és címer
  5. A természet és védelme
  6. Népesség és kultúra
  7. Gazdaság
  8. Látnivalók
  9. Híres emberek

Üzenet Tárgya: Nagy-Britannia

Fontos információ:

Az ország neve

Nagy-Britannia sok névvel rendelkező ország. Oroszországban gyakran egyszerűen Angliának vagy Nagy-Britanniának, vagy Foggy Albionnak vagy Nagy-Britanniának nevezzük. Valójában az ország teljes neve így van írva: Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága. A helyzet az, hogy ez az ország több történelmileg kialakult független régiót egyesített: Angliát, Skóciát, Walest és Észak-Írországot.

Ország a térképen

Az Egyesült Királyság az Atlanti-óceán több szigetén található. Csak egy állammal van szárazföldi határa - Írországgal. A többi szomszédot vagy a La Manche csatorna vagy az Északi-tenger választja el Angliától. Például a La Manche csatornán túl a Brit-szigetektől Franciaország, Belgium és Hollandia, az Északi-tenger másik oldalán pedig Németország, Dánia és Norvégia található. Ha áthajózik az Atlanti-óceánon messze északra, akkor Izlandot Anglia szomszédjának is nevezhetjük.

Az ország történetéből

Az ország története gazdag különféle eseményekben. Úgy tartják, hogy az első emberek már 30 000 évvel ezelőtt megtelepedtek a szigeteken. Ezek a kelták, a britek és a gaelek törzsei voltak. Korszakunk elején a szigeteket a Római Birodalom hódította meg, amely 400 évig uralkodott ott.

Ezt követően a szigeteken élő népek fokozatosan elkezdték saját államukat kialakítani. Tehát a 9. században megjelent a skót királyság, a 10. században - az Angol Királyság, Wales és Írország is kiemelkedett. Az évszázadok során a Brit-szigetek országai számos háborút vívtak egymással és szomszédaikkal, különösen Franciaországgal. Szakszervezetekbe egyesültek és szétestek, elfoglalták egymás területeit és tengerentúli gyarmatokat növesztettek.

A 16. század végére Anglia és Skócia kis királyságai a hatalmas Brit Birodalommá alakultak, amely néhány évszázad alatt az emberiség történetének legnagyobb államává vált. A birodalom magában foglalta az összes Brit-szigetet, afrikai gyarmatokat, egész Indiát, Észak-Amerika nagy részét, egész Ausztráliát, valamint hatalmas területeket Ázsiában és Óceániában. A 20. század elején a világ lakosságának negyede a brit korona uralma alatt állt. A Brit Birodalom összeomlása szinte végig tartott múlt század, de nem lehet azt mondani, hogy ez a folyamat most is véget ért.

Zászló és címer

Nagy-Britannia zászlaja, csakúgy, mint maga az ország, sokszor változott. Most a tábláján több szimbólum is látható, amelyek az ország főbb részeit szimbolizálják: a Szent György-kereszt Angliát, a Szent András-kereszt Skóciát, a Szent Patrik-kereszt pedig Írországot jelképezi. Emellett jelenleg is folynak a megbeszélések arról a javaslatról, hogy egy vörös sárkányt, Wales szimbólumát adják a zászlóhoz.

Az Egyesült Királyság címere az állam minden részének szimbólumait is ötvözi: egy pajzs Anglia, Skócia, Írország címereivel oroszlánpárducot és egy emelkedő ezüst egyszarvút, egy sisakot királyi koronával és egy a pajzs fölött aranykoronás leopárd van ábrázolva.

A természet és védelme

A Brit-szigeteken enyhe mérsékelt éghajlat uralkodik. A Golf-áramlat, amely a vizeit a szigetek közelében szállítja, sok nedves levegőt hoz, és megvéd a fagytól és a hidegtől. Az Egyesült Királyságot tehát nem hiába hívják Foggy Albionnak. Itt rendszeresen megjelenik a köd, gyakran esik az eső, és gyakran felhők borítják az eget.

Nagy-Britannia északi és nyugati részén (Skóciában és Walesben) a hegyvidéki terep uralkodik, míg délen és keleten (Angliában) a síkságok és a kis dombok a gyakoribbak. Észak-Írországban is vannak zöld völgyek, szelíd dombok és kis hegyek. Szintén Észak-Írországban található az Egyesült Királyság legnagyobb tava - Lough Neagh.

Az ókorban a Brit-szigetek szinte teljes területét erdők borították. Aztán elkezdték kivágni az erdőket, a felszabaduló földek helyén legelőket, szántókat rendeztek be. Jelenleg az Egyesült Királyság területének csaknem felét legelőknek adják át. Tízszer kevesebb erdő maradt, mint a szigetek ember általi fejlesztése előtt.

Éppen ezért az országban jelenleg kiemelt figyelmet fordítanak az erdőfelújításra és a természetvédelemre. Az Egyesült Királyság a nemzeti parkok egész rendszerét hozta létre Anglia, Skócia és Wales egyedülálló tájainak és ökoszisztémáinak megőrzésére. Közülük a legnagyobbak: Broads, Dartmoor és Exmoor. Itt megcsodálhatja a gyönyörű természeti tájat és megtekintheti Nagy-Britannia vadon élő állatainak élőhelyeit.

Népesség és kultúra

Jelenleg több mint 63 millió ember él az Egyesült Királyságban, és az ország lakossága folyamatosan növekszik, mivel számos országból szeretnének Angliába költözni állandó lakhelyért. Az Egyesült Királyság minden lakosát britnek hívják, és beszélnek angol nyelv. Ezek közül a legtöbb brit (kb. 80%), valamint sok walesi (walesi), skót és ír. Az Egyesült Királyságban is sok Afrika, Ázsia és egykori gyarmatai képviselői élnek: indiaiak, vietnámiak és pakisztániak.

A brit kultúra gazdag és változatos. Hatalmas hatással volt a kultúra és a művészet fejlődésére világszerte. De a brit kultúra különleges hatása észrevehető azokban az országokban, amelyek korábban a Brit Birodalom gyarmatai voltak - ott az angol hagyományok láthatóak a nyelvben és a jogrendszerben, a kultúrában és a művészetben.

A brit kultúra egyik legerősebb oldala a brit irodalom. William Shakespeare, Daniel Defoe, HG Wells, Alan Milne, Rudyard Kipling, Agatha Christie, John Tolkien, JK Rowling – a híres angol írók listája végtelen. Emberek sok generációja nőtt fel ezeken a könyveken, nemcsak Nagy-Britanniában, hanem szerte a világon, ideértve Oroszországot is.

A brit zenei kultúra nem kevésbé gazdag fényes nevekben: a Beatles, a Rolling Stones, Elton John - ezek csak a világ leghíresebb zenei csoportjai és előadói. Angol művészek festményei díszítik leginkább a művészeti galériákat különböző országok. Nagy örömmel nézünk angol rendezők filmjeit és angol színészekkel a mozikban és a televízióban egyaránt. Például ki ne ismerné Harry Pottert vagy James Bondot?

Gazdaság

Az Egyesült Királyság nagyon erős és fejlett gazdasággal rendelkezik. Ez a második gazdaság Európában, csak a német gazdaság előzi meg. London elismert globális pénzügyi központ, és a brit fizetőeszköz, a font sterling a világ harmadik legnagyobb tartalékvalutája (a dollár és az euró után).

Az Egyesült Királyságban szinte minden típusú ipar kifejlődött: az autóipar, a repülési ipar, a textilipar, a hajógyártás, a gyógyszeripar, a mezőgazdaság stb. A gazdasághoz ráadásul óriási mértékben járul hozzá a szolgáltatási szektor is, amely szintén hihetetlenül fejlett a Brit-szigeteken.

Látnivalók

Windsori kastély- Nagy-Britannia uralkodóinak hivatalos rezidenciája. Ez a világ egyik legrégebbi és legnagyobb kastélya. 1070-ben alapította Anglia első királya, I. Hódító Vilmos. Egyébként a jelenlegi brit királyok Windsor vezetékneve pontosan ennek a kastélynak a nevéből származik.

Big Ben- egy hatalmas harang, amely az óratoronyban található Westminsteri palota. A harang tömege közel 14 tonna, öntése 1859-ben történt. Sokan nem csak a harangnak hívják a Big Bent, hanem az órát, és az egész óratornyot is, de ez nem igaz. Hivatalosan a Big Ben-harangnak helyet adó tornyot Erzsébet-toronynak hívják Nagy-Britannia jelenlegi királynője tiszteletére.

Westminster apátság- Anglia leghíresebb temploma. A 13. században épült, és azóta ez az egyetlen templom, amelyben az Egyesült Királyság királyait koronázzák.

Tower Bridge- London egyik fő szimbóluma. A brit főváros kellős közepén található, és jelentős turisták figyelmét vonzza. Valóban, a híd nagyon érdekesnek tűnik. Elmondhatjuk, hogy kétszintes: az első szinten felvonó, a másodikon pedig az első résztől 44 méter magasságban a híd emelésekor is járható gyalogút. . A tornyok konténerként szolgálnak a lépcsők számára, és hatalmas liftek a gyalogosok számára. Igaz, a híd megnyitása után ez a túlsó partra való átkelési mód túl drágának bizonyult, és már nem használták. Most minden mechanizmus újra működik, és a turisták a 30 fős liftet használhatják, és végigsétálhatnak a Temze feletti galérián.

Stonehenge - a kelta druidák ősi temploma, amely Londontól mintegy 130 kilométerre délnyugatra található. A Stonehenge hatalmas kövekből – menhirekből – épült, amelyek valami csoda folytán a megfelelő körbe sorakoztak. De a tudósok szerint a szerkezetet körülbelül 5000 évvel ezelőtt hozták létre. Senki sem tudja biztosan, miért épült Stonehenge, de sokan egyetértenek abban, hogy a druidák – az ősi kelták papjai – szentélye volt.

Loch Ness-tóegy nagy tó Skóciában. A gleccser olvadása következtében jött létre. A tó nagyon hosszúkás, mélysége eléri a 230 métert, a Loch Ness vize pedig nagyon iszapos. Lehet, hogy a tó ilyen jellemzői okozták a Loch Ness-i szörny legenda megjelenését? Senki se tudja. De a tó partján található a Loch Ness-i szörny múzeuma, az utazási irodák pedig szívesen viszik végig a turistákat a legfestőibb utakon, és ígérik, hogy bemutatják a titokzatos szörnyeteget.

Híres emberek

Nagy-Britannia rengeteg híres ember szülőhelye a világ minden tájáról. Például a világ leghíresebb királynője az Egyesült Királyság uralkodó királynője, II. Erzsébet. Ezenkívül az egész világ ismeri Anglia politikusait: Diana hercegnőt, Winston Churchillt, Margaret Thatchert.

Azonban a Brit-szigeteken született kreatív emberek voltak és vannak a leghíresebbek: William Shakespeare író, Isaac Newton tudós, Charles Darwin kutató és az evolúcióelmélet megalapítója, Charlie Chaplin színész és rendező, James Cook utazó, Paul McCartney énekes, Charles írók. Dickens és John Tolkien, David Beckham futballista és még sokan mások.

Információforrások:internetes oldalak.

10. o. 86 készítsen egy listát a Franciaországról és Nagy-Britanniáról szóló emlékeztető szavakról (az "Utazási enciklopédia. A világ országai" című könyv alapján).

  • Franciaország: Párizs, Szajna, Notre Dame-székesegyház, Louvre, Mona Lisa, Pont Alexandre III, Eiffel-torony, Európai Disneyland, Versailles, Versailles-i királyi palota, Jacques-Yves Cousteau.
  • Egyesült Királyság: London, Temze, Buckingham-palota, Őrségváltás, Parlament Házai, Londoni Tower, Tower Bridge, Big Ben, Anglia, Skócia, Wales, Észak-Írország, Gerald Durrell.

1. A tankönyv térképe segítségével írja alá a színessel kiemelt országok nevét és a nagybetűket!

2. Serezha és Nadia nehéz feladatot készítettek elő számodra. Ebben a táblában "rejtették" több város nevét Franciaországban és Nagy-Britanniában. A tankönyvtérkép segítségével keresse meg őket, és töltse ki mindegyik nevet a saját színével.

3. Végezze el a feladatokat.

1) Tanuld meg megmutatni a térképen azt az országot, amelyet tanulsz, és annak fővárosát. Az ország területét a kontúr (határ) mentén egy mutatóval simán körvonalazni kell. Mutassa meg a főváros megnevezését, ne a nevét.

2) Írja be a táblázatba a vizsgált ország nevezetességeit!

Franciaország és Nagy-Britannia látnivalói

3) Ismertesse a vizsgált ország nevezetességeit a tankönyvben található fényképek alapján!

4. Bölcs Teknős megkérdezi, hogy ismered-e ezeket a látnivalókat. Vágjon ki fényképeket az alkalmazásból, és rendezze őket a megfelelő dobozokba. Ellenőrizze magát a tankönyvben. A matricafotók ellenőrzése után. Jelölje nyilakkal azon városok és országok nevét, ahol ezek a látnivalók találhatók.

5. A tankönyv segítségével színezd ki a zászlókat!

6. Képzeld magad idegenvezetőnek. A városterv segítségével képzeletbeli kirándulást szervezzen az osztálytársaknak. Mutasd meg nekik azokat a látnivalókat, amelyekről tudsz valamit. Mesélj róluk.

Párizs terve

Felejthetetlen utazás(Papagáj története)

Milyen csodálatos utazás volt Franciaországba és az Egyesült Királyságba! Párizsba érve azonnal sétahajóra szálltam a Temzén (Szajna). Milyen csodálatos a Notre Dame-székesegyház és a Louvre! És itt van a híres Tower (III. Sándor) híd. Még egy kicsit, és megjelent az óratorony (Eiffel) - Párizs szimbóluma. A La Manche csatorna alatti alagúton keresztül nagysebességű vonattal utaztam az Egyesült Királyságba. Fővárosa gyönyörű - London városa. Itt a Szajna (Temze) mentén utaztam. És leginkább az Eiffel (órás) torony tetszett - London szimbóluma.

8. Kérdés Hangya tudni szeretné, hogy kik vannak ábrázolva ezeken a portrékon. Jel.

Szóban mondja el, mit tud ezekről az emberekről.

9. Készítsen jelentést Franciaországról és Nagy-Britanniáról. Felhasználhatja a tankönyvből (140. o.), kiegészítő irodalomból, az internetről származó információkat. Jobb, ha olyan országot választasz, ahol jártál. Ezután az összegyűjtött információkat kiegészítheti benyomásaival.

Üzenet Tárgya: Eiffel-torony

Üzenet terv: Eiffel-torony története

Információforrások: az internet

Itt leírhat egy érdekes tényt az üzenetéhez.

Az Eiffel-torony eredetileg a Párizsi Világkiállítás bejárati íveként szolgált. A 20 év utáni lebontástól a tornyot a tetejére szerelt rádióantennák mentették meg. Tervezőjéről, Gustave Eiffelről kapta a nevét.

10. A tankönyv utasításai szerint írja le, milyen árukat árulnak ezekből az országokból üzleteinkben!

Áruk től

Franciaország: sajt, kozmetikumok, baromfi, liszt

Nagy-Britannia: gabonafélék, tej, burgonya, hús és baromfi